30 жовтня 2024 року в освітньому просторі «Горохів Хаб» працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників було проведено семінар-практикум «Чинники ефективної управлінської діяльності директора ЗДО. Психологічна підтримка учасників освітнього процесу».
Основною метою заходу було ознайомити учасників семінару з поняттям «сучасний керівник закладу дошкільної освіти», стимулювати прагнення керівників до вдосконалення своїх управлінських умінь, створити умови для обміну досвідом управлінської діяльності та формування умінь приймати управлінське рішення, планувати діяльність колективу, здійснювати добір напрямів діяльності навчального закладу.
Саме тому директор ЦПРПП, Ірина Гарбар акцентувала увагу присутніх на нормативно-правових документах з питань професійної діяльності працівника ЗДО:
- Закон України «Про освіту» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text
- Закон України «Про дошкільну освіту» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-14#Text
- Базовий компонент дошкільної освіти в Україні - https://mon.gov.ua/.../bazoviy-komponent-doshkilnoi...
- Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0563-16#Text
Консультант ЦПРПП, Ірина Ференц, окреслила переваги використання цифрових ресурсів в освітньому процесі ЗДО, ознайомила з сервісами та онлайн платформами, які дають можливість організувати інтерактивну взаємодію із вихованцями ЗДО, зацікавити грою для отримання нових знань. Учасники розглянули можливості платформ для створення аркушів знань, ілюстративних карток, вікторин для розвитку математичних здібностей, ігор, які навчають навичкам планування та управління, що розвивають алгоритмічну грамотність дошкільника; ігри з розвитку пам’яті, уваги, мислення, уяви; програми, що сприяють мовному розвитку.
Із переліком ресурсів можна ознайомитись на сайті Центру професійного розвитку на сторінці «Дошкільна освіта» або за покликанням https://cpr.edua.info/index.php/doshkilna-osvita
Психолог ЦПРПП, Марина Сокол, акцентувала увагу на важливості психологічної підтримки всіх учасників освітнього процесу. Під час роботи учасники отримали інформацію про зміни, які відбуваються в організмі дитини під час переживання стресових подій, розглянули фізичні, емоційні, когнітивні та поведінкові прояви стресу. Також директори опрацювали етичні питання, що стосуються підтримки та допомоги дітям і дорослим які переживають втрату, визначили вікові особливості переживання горя та важких емоцій, що супроводжують події війни. Учасники обговорили труднощі та правила в наданні емоційної, емпатійної підтримки вихованцям, їхнім батькам та поділились секретами відновлення власних ресурсів.
З матеріалами семінару можна ознайомитись за покликанням: