18 листопада 2024 року психологом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Горохівської міської ради, Мариною Сокол було проведено тренінг «Профілактика емоційного вигорання в професійному середовищі» для педагогічних працівників Сілецької гімназії.
З метою збереження ментального здоров’я педагоги обговорювали способи боротьби зі стресом та фактори що сприяють стресостійкості. Працюючи в групах застосувавши метод мозкового штурму освітяни напрацьовували своє бачення причин та ознак емоційного вигорання в професійному середовищі, а також ділились своїми способами відновлення ресурсу. Психолог ознайомила учасників тренінгу з технікою «Колесо життєвого балансу» та ресурсоорієнтованою моделлю стресодолання BASIC Ph, які є хорошими інструментами для усвідомлення своїх сильних сторін та способів відновлення.
Захід відбувся в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
06-07 листопада 2024 року, Ірина Гарбар та Ірина Ференц,працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників Горохівської міської ради стали учасниками навчання експертів з питань проведення інституційного аудиту. Даний захід було організовано та проведено фахівцями управлінняДержавної служби якості освіти у Волинській області Володимиром Матвіюком та Анжелою Кузьмук на базі Люблинецького ліцею Волинської обласної ради. Учасники заходу готувались до ефективного вивчення та оцінювання школи за критеріями інституційного аудиту, оскільки експерт має бути об’єктивним, неупередженим та доброчесним. Від доброчесності експерта, його принципової позиції залежить об’єктивність оцінки роботи всієї школи, у якій проводиться інституційнийаудит.
Переглянути статистику та оголошення
Просувати допис
Усі реакції:
46 -7 листопада в освітньому просторі «Горохів ХАБ» відбувся тренінг із підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої та дошкільної освіти щодо протидії туберкульозу та його соціально-психологічних наслідків.
Тренери заходу:
Ольга Косенчук – консультантка БО «TBPeopleUkraine», кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки та психології професійної освіти Національного авіаційного університету, виконавча директорка з науково-методичної роботи ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».
Катерина Павлова – консультантка БО «TBPeopleUkraine», психологиня, експертка з питань стигми і дискримінації.
Мета заходу: навчання педагогічних працівників темам, щодо впровадження в закладах освіти системної освітньо-виховної роботи, що націлена на формування у дітей усвідомленого ставлення до збереження здоров’я, розуміння важливості профілактики туберкульозу та подолання його соціально-психологічних наслідків, з урахуванням вікових особливостей учнів.
Учасники тренінгу отримали великий багаж знань, неоціненний досвід, мотивацію до роботи, сертифікати про підвищення кваліфікації та навчально-методичні посібники з автографами авторки Ольги Косенчук.
Тренінг відбувся у рамках проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який впроводжує PATH за підтримки USAID.
30 жовтня 2024 року в освітньому просторі «Горохів Хаб» працівниками Центру професійного розвитку педагогічних працівників було проведено семінар-практикум «Чинники ефективної управлінської діяльності директора ЗДО. Психологічна підтримка учасників освітнього процесу».
Основною метою заходу було ознайомити учасників семінару з поняттям «сучасний керівник закладу дошкільної освіти», стимулювати прагнення керівників до вдосконалення своїх управлінських умінь, створити умови для обміну досвідом управлінської діяльності та формування умінь приймати управлінське рішення, планувати діяльність колективу, здійснювати добір напрямів діяльності навчального закладу.
Саме тому директор ЦПРПП, Ірина Гарбар акцентувала увагу присутніх на нормативно-правових документах з питань професійної діяльності працівника ЗДО:
- Закон України «Про освіту» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text
- Закон України «Про дошкільну освіту» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-14#Text
- Базовий компонент дошкільної освіти в Україні - https://mon.gov.ua/.../bazoviy-komponent-doshkilnoi...
- Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0563-16#Text
Консультант ЦПРПП, Ірина Ференц, окреслила переваги використання цифрових ресурсів в освітньому процесі ЗДО, ознайомила з сервісами та онлайн платформами, які дають можливість організувати інтерактивну взаємодію із вихованцями ЗДО, зацікавити грою для отримання нових знань. Учасники розглянули можливості платформ для створення аркушів знань, ілюстративних карток, вікторин для розвитку математичних здібностей, ігор, які навчають навичкам планування та управління, що розвивають алгоритмічну грамотність дошкільника; ігри з розвитку пам’яті, уваги, мислення, уяви; програми, що сприяють мовному розвитку.
Із переліком ресурсів можна ознайомитись на сайті Центру професійного розвитку на сторінці «Дошкільна освіта» або за покликанням https://cpr.edua.info/index.php/doshkilna-osvita
Психолог ЦПРПП, Марина Сокол, акцентувала увагу на важливості психологічної підтримки всіх учасників освітнього процесу. Під час роботи учасники отримали інформацію про зміни, які відбуваються в організмі дитини під час переживання стресових подій, розглянули фізичні, емоційні, когнітивні та поведінкові прояви стресу. Також директори опрацювали етичні питання, що стосуються підтримки та допомоги дітям і дорослим які переживають втрату, визначили вікові особливості переживання горя та важких емоцій, що супроводжують події війни. Учасники обговорили труднощі та правила в наданні емоційної, емпатійної підтримки вихованцям, їхнім батькам та поділились секретами відновлення власних ресурсів.
З матеріалами семінару можна ознайомитись за покликанням:
- Засідання комісії конкурсу «Успішний вчитель»
- Учні Сілецької гімназії знайомляться з STEAM технологіями
- Освітній форум «Лідерське коло»
- Нарада з питань розбудови спроможності педагогічної спільноти Горохівської міської територіальної громади щодо формування свідомого ставлення дітей різних вікових груп до збереження здоров’я та профілактики туберкульозу