10 грудня 2024 року відбулась мотиваційна зустріч школярів та учителів інформатики Горохівського ліцею № 2 із Інженером програмного забезпечення в компанії Google Юлією Самарцевою в рамках проекту Computer Science Education week 2024 (CSEdWeek).
Зустріч стала можливою завдяки співпраці Центрів професійного розвитку педагогічних працівників Горохівської та Володимирської міських рад.
CSEdWeek було засновано як заклик до дії, щоб звернути увагу на необхідність підвищення рівня освіти з інформатики на всіх рівнях і підкреслити важливу роль обізнаності у сфері комп’ютерних наук у будь-якій кар’єрі.
Перший CSEdWeek був запущений ACM 6–12 грудня 2009 року. Це були спільні зусилля, очолювані та фінансовані ACM за співпраці CSTA, NCWIT, Національного наукового фонду (NSF), Інституту Аніти Борг (ABI), Computing Research Association (CRA), Google, Inc., Intel і Microsoft.
Організатори CSEdWeek 2010 прагнули зробити орієнтованим на ширшу аудиторію: студентів; вчителів як інформатики так і інших дисциплін; батьків учнів; громадські організації, викладачів та співробітників вищих навчальних закладів; спеціалістів, комп’ютерних наук та IT. CSEdWeek 2010 досяг мети залучити студентів і викладачів, а також комп’ютерне співтовариство загалом до широкого розмаїття подій і заходів, проведених по всьому світу з метою пропаганди освіти з інформатики.
З 2010 року CSEdWeek продовжує розвиватися.
У липні 2013 року учасники коаліції Computing in the Core погодилися дозволити Code.org організувати тогорічний CSEdWeek навколо нової ідеї та теми — «Година коду». У той час ця нова ідея була багатообіцяючою, і Code.org був готовий надати оперативну підтримку та десятикратне збільшення фінансування, щоб збільшити тиждень із сотень заходів, які охоплюють тисячі студентів, замість того, щоб прагнути до десятків тисячі заходів, які охоплюють мільйони студентів. Того року перша CSEdWeek на тему «Година коду» охопила понад 15 мільйонів студентів і провела понад 35 000 заходів у 167 країнах.
У січні 2014 року виконавчий комітет Computing in the Core (ACM, CSTA, NCWIT, IEEE-CS, Google і Microsoft) одноголосно проголосував за те, щоб тема «Година коду» стала центральною темою тижня, а також для Code.org. продовжувати підтримувати це відкрите масове свято інформатики.
Через рік, у січні 2015 року, «Година коду» досягла 100 мільйонів «годин», що зробило «Годину коду» та Тиждень освіти CS найбільшою освітньою кампанією в історії.
У 2020 році представники CSTA (Computer Science Teachers Association) почали координувати CSEdWeek, а Code.org продовжує організовувати Годину коду.
Спонсорами заходу стали: компанія Google, Amazon, Pitsco, Minecraft Education, NSF BPC Alliance, Access Computing.
Цьогоріч 10 грудня до цієї ініціативи мали можливість долучитися учні 10-11 класів Горохівського ліцею № 2 разом із своїми учителями Поліщуком Віталієм та Івасечком Тарасом.
Цікаво та корисно провела урок Інженер програмного забезпечення компанії Google Юлія Самарцева. Пані Юлія є випускницею 2022 року Київського національного університету ім.. Т. Г. Шевченка, яка того ж року успішно пройшла стажування у компанії Google і зараз працює у головному офісі у Лондоні.
Захід відбувся у вигляді практичного заняття, де учні змогли відчути себе працівниками сфери ІT, досліджували на прикладах розглянули різні види діяльності усіх спеціалістів, модель та етапи роботи у ІТ-компанії. Дізналися, якими навичками повинні володіти сучасні люди.
Спікерка поділилась різними сайтами та платформами, які можна використовувати для власного розвитку у даній сфері:
• Student Careers - програми та можливості, такі як стажування, зустрічі, стипендії та інші ресурси.
• learning.google/school - Ресурси Google для викладачів і студентів.
• Computer science courses - Деякі курси для початку вивчення інформатики відібрані інженерами Google та викладачами університетів.
• www.csedweek.org - Вебсайт тижня інформатики, є більше інформації для студентів та учнів.
Декілька ресурсів українською мовою:
• www.uoi.ua - Всеукраїнські олімпіади з інформатики
• www.matholymp.com.ua - Всеукраїнські олімпіади з математики
Багато хто із учасників уже у майбутньому році обиратиме собі професію, тому події такої тематики є важливими для випускників.
Щиро дякуємо працівнику всесвітньо відомої компанії Google, нашому земляку - ТИМЧИШИНУ Віталію за організацію та координацію заходу.
Дякуємо консультантці ЦПРПП Володимирської Міської ради Мирославі СТОЛЬНИЦЬКІЙ за співпрацю та сприяння в організації зустрічі.
Дякуємо Юлії САМАРЦЕВІЙ за проведення такого цікавого та корисного заходу!